نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: ایجاد رابطه کاملا سالم و هدف دار با دختر مناسب

3229
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43768
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Lightbulb ایجاد رابطه کاملا سالم و هدف دار با دختر مناسب

سلام و عرض ادب خدمت شما
    بنده 19 سالم هست و دانشجوی ترم دو کامپیوتر هستم، وضعیت مالی بسیار بسیار خوبی دارم (چندتا بیزینس موفق دارم)، به ظاهر خودم بسیار میرسم، استایل و تیپ خوبی هم دارم، همیشه خوش بو هستم و ادکلن میزنم، مهربون، خوش اخلاق هستم و امتیازهای مثبت دیگه.
    به یک دختری در کلاسمون احساس خوبی دارم و تمایل دارم با او در یک رابطه کاملا سالم و هدف دار باشم، همیشه به او نگاه میکنم و همراهش یک لبخند میزنم، او هم همین کار دقیقا انجام میدهد و بنظرم نسبت به من علاقه داره. البته از این موضوع که اون هم به بنده علاقه داره مطمئن هستم و نشانه هاش رو در رفتارش میبینم.
    چون اون هم به من علاقه داره میخوام به یک بهانه شماره موبایلش را دریافت کنم و از طریق شبکه های اجتماعی به مدت 3 روز صحبت کنیم که هم صمیمی تر بشیم و هم یخ هر دومون آب بشه و در این مدت بتوانم اطلاعاتی مثل علایقش را بدست آوردم. بعد از این مدت میخوام بهش پیشنهاد بدم که یکجایی مثل کافه-رستوران-قدم زدن-شهربازی باهاش قرار بزارم و خلاصه 2 بار قرار بزاریم که هم بیشتر باهم باشیم و هم بیشتر آشنا بشیم.
    هدفم از این رابطه این است که اگر طرف مقابل با استانداردها و معیارهای من مطابقت داشت بر روی او سرمایه گذاری کنم و به سمت ازدواج پیش برم.
    بنظر شما من چه زمانی و در چه موقعیتی احساس خودم رو بهش بگم (حضوری بگم یا توی مجازی) ؟ آیا بعد از چند روز آشنایی و با هم بودن، زوده احساسم رو بهش بگم ؟ با توجه به مشخصات من آیا پیشنهادم را رد میکند ؟ چطور احساسم رو بهش بگم و بگم دوستت دارم ؟ آیا برنامه ای که در بالا براتون گفتم مناسب هست یا کلا زود واسه اینجور کارها (اگر خوب نیست پس طبق چه برنامه ای پیش برم) ؟ ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید و تجربیات با ارزش خودتون رو به اشتراک بزارید، با سپاس
    ویرایش توسط MatinRz : 04-21-2020 در ساعت 11:12 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : ایجاد رابطه کاملا سالم و هدف دار با دختر مناسب

سلام به شما دوست عزیز
    احساسات شما قابل احترام می باشد اما بهتر است دقت داشته باشید که نمی توان تنها بر مبنای یک سری پیاسخ و توجهات رفتاری بیان کرد که ایشان به شما علاقه دارند و ممکن است این توجهات دلایل دیگری داشته باشد و یا خطای شناختی باشد که شما بخاطر احساسات خودتان با آن روبرو شده اید.
    در این مسیر تا زمانی که تعامل صورت نگیرد نمی توان نظری را بیان کرد در مورد احساسات و دیدگاه این خانم نسبت به شما و کنار این موراد بهتر است شما نیز بر مبنای شناخت در دنیای واقعی مورد پروسه ازدواج تصمیم گیری کنید شما در دانشگاه می توانید یک سری رفتارهای اجتماعی این خانم را مشاهده کنید اما بهتر است به صورت حضوری در مورد علایق و خواسته ها صحبت شود و دیدگاه ایشان را نیز جویا شوید بهتر است برای شناخت بهتر است واردشدن به روابط احساسی و جنسی خوداری شود تا پروسه شناخت به صورت بهتری شود و شما هردو بتوانید بر مبنای شناخت در مورد ادامه مسیر و برنامه مد نظرتان صحبت داشته باشید .
    برنامه بالا می تواند برای آشنایی و اینکه شما از ایشن درخواست داشته باشید مناسب باشد اما در مورد هدفتان و شناخت دنیای مجازی مجاز نمی باشد و بهتر است شناخت در دنیای واقعی باشد .

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43768
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    سلام به شما دوست عزیز
    احساسات شما قابل احترام می باشد اما بهتر است دقت داشته باشید که نمی توان تنها بر مبنای یک سری پیاسخ و توجهات رفتاری بیان کرد که ایشان به شما علاقه دارند و ممکن است این توجهات دلایل دیگری داشته باشد و یا خطای شناختی باشد که شما بخاطر احساسات خودتان با آن روبرو شده اید.
    در این مسیر تا زمانی که تعامل صورت نگیرد نمی توان نظری را بیان کرد در مورد احساسات و دیدگاه این خانم نسبت به شما و کنار این موراد بهتر است شما نیز بر مبنای شناخت در دنیای واقعی مورد پروسه ازدواج تصمیم گیری کنید شما در دانشگاه می توانید یک سری رفتارهای اجتماعی این خانم را مشاهده کنید اما بهتر است به صورت حضوری در مورد علایق و خواسته ها صحبت شود و دیدگاه ایشان را نیز جویا شوید بهتر است برای شناخت بهتر است واردشدن به روابط احساسی و جنسی خوداری شود تا پروسه شناخت به صورت بهتری شود و شما هردو بتوانید بر مبنای شناخت در مورد ادامه مسیر و برنامه مد نظرتان صحبت داشته باشید .
    برنامه بالا می تواند برای آشنایی و اینکه شما از ایشن درخواست داشته باشید مناسب باشد اما در مورد هدفتان و شناخت دنیای مجازی مجاز نمی باشد و بهتر است شناخت در دنیای واقعی باشد .
    با سلام مجدد خدمت شما بزرگوار
    بله کاملا با شما موافق هستم؛ ممکن است رفتارهای طرف مقابل دلایل دیگری داشته باشد و از روی علاقه نباشد. بنده از کجا متوجه بشم که او به من علاقه دارد و تمایل دارد وارد رابطه بشیم ؟ آیا در رفتارهای او نشانه ای وجود دارد ؟ زمانی که بنده به فردی احساس علاقه داشته باشم (نه هوس)، دقیقا باید چیکار کنم ؟ آیا حتما باید درباره علاقه خودم به او بگم یا راه های غیرمستقیم دیگری هم هست ؟
    هدف من از این روابط این است که اگر طرف مقابل من با استانداردها و معیارهای بنده مطابقت داشته باشد بر روی او سرمایه گذاری کنم و در مراحل بعدی به او پیشنهاد ازدواج بدم، بنظر من حتما دختر و پسر باید یک مدتی با همدیگه باشند تا ببینند مناسب همدیگر هستند و یکدیگر را تمکیل میکنند یا خیر. نظرتون در مورد این چی هست ؟
    قبلا در نظر داشتم که احساسات خودم رو در مجازی به او بیان کنم اما با بررسی های بیشتر متوجه شدم که فضای حقیقی مناسب تر می باشد و میتوانم فیدبک بهتری بگیرم.

از پاسخگویی شما کمال تشکر را دارم

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43768
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستان عزیز بسیار خوشحال میشم تجربیات خودتون رو در این زمینه به اشتراک بزارید (:
    از همکاری شما عزیزان سپاسگزارم

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط MatinRz نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت شما
    بنده 19 سالم هست و دانشجوی ترم دو کامپیوتر هستم، وضعیت مالی بسیار بسیار خوبی دارم (چندتا بیزینس موفق دارم)، به ظاهر خودم بسیار میرسم، استایل و تیپ خوبی هم دارم، همیشه خوش بو هستم و ادکلن میزنم، مهربون، خوش اخلاق هستم و امتیازهای مثبت دیگه.
    به یک دختری در کلاسمون احساس خوبی دارم و تمایل دارم با او در یک رابطه کاملا سالم و هدف دار باشم، همیشه به او نگاه میکنم و همراهش یک لبخند میزنم، او هم همین کار دقیقا انجام میدهد و بنظرم نسبت به من علاقه داره. البته از این موضوع که اون هم به بنده علاقه داره مطمئن هستم و نشانه هاش رو در رفتارش میبینم.
    چون اون هم به من علاقه داره میخوام به یک بهانه شماره موبایلش را دریافت کنم و از طریق شبکه های اجتماعی به مدت 3 روز صحبت کنیم که هم صمیمی تر بشیم و هم یخ هر دومون آب بشه و در این مدت بتوانم اطلاعاتی مثل علایقش را بدست آوردم. بعد از این مدت میخوام بهش پیشنهاد بدم که یکجایی مثل کافه-رستوران-قدم زدن-شهربازی باهاش قرار بزارم و خلاصه 2 بار قرار بزاریم که هم بیشتر باهم باشیم و هم بیشتر آشنا بشیم.
    هدفم از این رابطه این است که اگر طرف مقابل با استانداردها و معیارهای من مطابقت داشت بر روی او سرمایه گذاری کنم و به سمت ازدواج پیش برم.
    بنظر شما من چه زمانی و در چه موقعیتی احساس خودم رو بهش بگم (حضوری بگم یا توی مجازی) ؟ آیا بعد از چند روز آشنایی و با هم بودن، زوده احساسم رو بهش بگم ؟ با توجه به مشخصات من آیا پیشنهادم را رد میکند ؟ چطور احساسم رو بهش بگم و بگم دوستت دارم ؟ آیا برنامه ای که در بالا براتون گفتم مناسب هست یا کلا زود واسه اینجور کارها (اگر خوب نیست پس طبق چه برنامه ای پیش برم) ؟ ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید و تجربیات با ارزش خودتون رو به اشتراک بزارید، با سپاس

سلام
    به نظرم برنامه ای که خودتون طرح کردین کاملا مناسب و خوبه

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43768
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها
    سلام
    به نظرم برنامه ای که خودتون طرح کردین کاملا مناسب و خوبه
    سلام دوست عزیز، از اینکه متن را مطالعه کردید سپاسگزارم
    بنده چندتا سوال مطرح کردم ممنون میشم نظرتون رو به اشتراک بزارید

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

سلام مجدد

بدیهی هست که اقدام در این مسئله به عهده شماست و باتوجه به نشانه های مثبت که در رفتار و لبخند اون خانم دیدین پس زمان مناسبیه که اقدام کنید فکر کنید اگر این زمان بیشتر بشه چه چیزی بدست میارین شما باید مطمئن بشین که ایشون واکنش مثبت داشتن که ابن اطمینان حاصل شده پس وقت اقدام رسیده
    در مورد موقعیت مناسب باید بگم ابراز علاقه از محیط مجازی طرز برخورد پسر هایی هست که جسارت کافی برای ابراز علاقه در مقابل فرد رو ندارند پس چقدر رمانتیک و خاطره ساز میشه که در مقابل خود ایشون در یک فضای دنج ابراز علاقه و تعهد در این علاقه به این خانم داشته باشین

خوشتیپ بودن وضع مالی مناسب داشتن موفق بودن و مزیت های دیگه نکات مثبت برای خانم ها ارزیابی میشن و محرک خوبیه تا خانم ها مایل باشن با شما وارد دوستی بشن اما تمام ملاک های نیاز این موارد نیست چرا که از نظر خانم ها معیار های جزئی تری هم حائز اهمیت هستند که باید مورد توجه قرار بدین ( مثلا : مهارت های بیانی و رفتارهای شناختی متناسب با جنسین مونث ) درسته این خانم به شما واکنش های مثبت بروز دادن و این یعنی به لحاظ ظاهری و تیپ و.....از شما خوشش اومده اما شما باید در تعامل بایک خانم مهارت کافی داشته باشین ( جنتلمن بود به صورت طبیعی و نه تصنعی )

برای ابراز علاقه ( چطوری بهش بگین دوستش دارین ) به ایشون هر طور نظر خودتون هست اما به نظر من در کنار جنتلمن بودن باید یک حالت رمانتیک گونه ایجاد کنید تا همه چیز خاطره آفرین باشه برای این منظور میتونید یک جعبه تزئینی به مدل قلب بخرین و داخلش رو پر از گل برگ کنی در بین این گل برگ ها روی کاغد نوشته باشی میدونی کسی توی این کلاس تورو دوست داره ؟ و بعد درب جعبه رو بزاری . باید این جعبه رو کسی در قالب مامور پست بهش بده یا به کسی مقداری پول بدی و بگی این جعبه رو توی کلاس به فلان دختر بده و برو ( اون شخص از کلاس شما نباشه ) تو این لحضه اون خانم مطمئنا به شما نگاه میکنه و شما میتونی بایک لبخند تایید کنی این جعبه از طرف شماست شما با این کار باعث میشین این خانم آمادگی لازم رو پیدا کنه و وقتی شما بهش رو در رو ابراز علاقه کردی هول نشه و واکنشی نشون بده که تحت اراده خودش نباشه و شماهم دلخور بشین با این کار اون خانم اماده میشه تا ریلکس با شما رفتار کنه و جریان به خوبی پیش بره
    و سپس بیرون از کلاس بهش میگین ایا ممکنه باشما ملاقات بیرون از دانشگاه داشته باشم و بعد از گرفتن پاسخ قرار ملاقات در یک جای دنج بزارین و انجا رو در رو ابراز علاقه کن

جمع بندی حاصل از برنامه هاتون خوب و مناسب ارزیابی میشه و برای این کارها هرکس زمان خودش رو داره و باتوجه به برنامه های شخصی برای اینوه و زندگی در هرسنی میتونه برای خوشبختی اقدام کنه و این جور کارها ( به قول خودتون این جور کارها ) زود نیست اتفاقا موقع خوبیه برای اقدام به خوشبختی و طرح ریزی برای آینده

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43768
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها
    سلام مجدد

بدیهی هست که اقدام در این مسئله به عهده شماست و باتوجه به نشانه های مثبت که در رفتار و لبخند اون خانم دیدین پس زمان مناسبیه که اقدام کنید فکر کنید اگر این زمان بیشتر بشه چه چیزی بدست میارین شما باید مطمئن بشین که ایشون واکنش مثبت داشتن که ابن اطمینان حاصل شده پس وقت اقدام رسیده
    در مورد موقعیت مناسب باید بگم ابراز علاقه از محیط مجازی طرز برخورد پسر هایی هست که جسارت کافی برای ابراز علاقه در مقابل فرد رو ندارند پس چقدر رمانتیک و خاطره ساز میشه که در مقابل خود ایشون در یک فضای دنج ابراز علاقه و تعهد در این علاقه به این خانم داشته باشین

خوشتیپ بودن وضع مالی مناسب داشتن موفق بودن و مزیت های دیگه نکات مثبت برای خانم ها ارزیابی میشن و محرک خوبیه تا خانم ها مایل باشن با شما وارد دوستی بشن اما تمام ملاک های نیاز این موارد نیست چرا که از نظر خانم ها معیار های جزئی تری هم حائز اهمیت هستند که باید مورد توجه قرار بدین ( مثلا : مهارت های بیانی و رفتارهای شناختی متناسب با جنسین مونث ) درسته این خانم به شما واکنش های مثبت بروز دادن و این یعنی به لحاظ ظاهری و تیپ و.....از شما خوشش اومده اما شما باید در تعامل بایک خانم مهارت کافی داشته باشین ( جنتلمن بود به صورت طبیعی و نه تصنعی )

برای ابراز علاقه ( چطوری بهش بگین دوستش دارین ) به ایشون هر طور نظر خودتون هست اما به نظر من در کنار جنتلمن بودن باید یک حالت رمانتیک گونه ایجاد کنید تا همه چیز خاطره آفرین باشه برای این منظور میتونید یک جعبه تزئینی به مدل قلب بخرین و داخلش رو پر از گل برگ کنی در بین این گل برگ ها روی کاغد نوشته باشی میدونی کسی توی این کلاس تورو دوست داره ؟ و بعد درب جعبه رو بزاری . باید این جعبه رو کسی در قالب مامور پست بهش بده یا به کسی مقداری پول بدی و بگی این جعبه رو توی کلاس به فلان دختر بده و برو ( اون شخص از کلاس شما نباشه ) تو این لحضه اون خانم مطمئنا به شما نگاه میکنه و شما میتونی بایک لبخند تایید کنی این جعبه از طرف شماست شما با این کار باعث میشین این خانم آمادگی لازم رو پیدا کنه و وقتی شما بهش رو در رو ابراز علاقه کردی هول نشه و واکنشی نشون بده که تحت اراده خودش نباشه و شماهم دلخور بشین با این کار اون خانم اماده میشه تا ریلکس با شما رفتار کنه و جریان به خوبی پیش بره
    و سپس بیرون از کلاس بهش میگین ایا ممکنه باشما ملاقات بیرون از دانشگاه داشته باشم و بعد از گرفتن پاسخ قرار ملاقات در یک جای دنج بزارین و انجا رو در رو ابراز علاقه کن

جمع بندی حاصل از برنامه هاتون خوب و مناسب ارزیابی میشه و برای این کارها هرکس زمان خودش رو داره و باتوجه به برنامه های شخصی برای اینوه و زندگی در هرسنی میتونه برای خوشبختی اقدام کنه و این جور کارها ( به قول خودتون این جور کارها ) زود نیست اتفاقا موقع خوبیه برای اقدام به خوشبختی و طرح ریزی برای آینده
    عزیزم خیلی خیلی ممنونم که با حوصله کامل وقت گذاشتین و توضیح دادین، با حرف های شما بسیار موافقم. بازم تشکر (:
    من فقط یک سوال یا ابهام دارم، البته قبل از اینکه بیانش کنم یک چیزی در مورد خودم باید بگم، من واقعا آدمی هستم که یا به کسی علاقمند نمیشم یا اگر شدم حتما حتما براش سنگتموم میزارم و نمیزارم احساس کمبودی داشته باشه، یعنی میخوام بگم که احساس من نسبت به طرف مقابلم واقعی و حقیقی هست و از روی هوس نمی باشد و به بلوف فکری و عاطفی رسیدم و این موضوع رو در خودم احساس میکنم؛ و اینکه بعدها نظرم نسبت به تو عوض نمیشه اگر هم نظر و تصمیمم نسبت به او عوض بشه حتما مشکل از طرف اون بوده (مثلا شاید داشته نقش بازی میکرده و خود واقعیش نبوده یا امثالهم)، وگرنه من قبل از اینکه احساسم رو مطرح کنم درمورد خودم و اینکه بتونم واقعا ایشون رو به چشم همسر آینده ببینم تحقیق و بررسی میکنم.
    ببینید من واقعا اگر همچین روابطی را بخواهم ایجاد کنم هدفم ازدواج هست، البته قبل از اینکه به یکدیگر وابسه و دلبسته بشیم سعی میکنم طرف مقابلم را با توجه به استانداردهای خودم بسنجم و اگر با آن های مطابقت داشت که ابراز علاقه میکنم و احساسم رو به طرف مقابلم میگم و بنده از همون اول، هدفم را که همون ازدواج هست رو بهشون میگم. تا اینجای کار همه چیز خوبه، اما با توجه به اینکه سنم برای ازدواج مناسب نیست البته از این موضوع بصورت علمی آگاه نیستم ولی درکل خودم مایل نیستم در این سن ازدواج کنم؛ اما ممکن است دختر مدنظرم بگه که اگر واقعا من رو دوست داری باید با من در این سن ازدواج کنی یا مثلا حداکثر تا یکسال دیگه به خواستگاری من بیای یا حرف های مشابه این.
    اینکه مایل نیستم در این سن (19-20) سالگی با او ازدواج کنم اصلا مسائل مالی و درآمد نیست با وجود اینکه سطح درآمدی من بالا هست و میتونم از پس تمامی هزینه های زندگی بطور کامل برآیم (بنظرتون درآمد ماهیانه خوب برای تشکیل یک زندگی ایده آل چقدر است ؟)، خب در حال حاظر خانه و ماشین ندارم آن هم بخاطر دلایل مشخص که در زمان مشخص و مناسب قادر به تهیه آن ها به بهترین شکل ممکن هستم (در حال حاظر قادر به تهیه آن ها هستم اما الزامی در تهیه آن ها نمیبینم). دلیل عدم تمایل من نسبت به ازدواج در این سن، این می باشد که بنظرم زود هست و باید یکمی زمان بگذره، خودم تمایل دارم در سن 22-24 سالگی به صورت رسمی از خانواده دختر خواستگاری کنم، اما سوالم این هست که آیا دختر با توجه با شرایط من از 19 سالگی تا 22-23 سالگی با بنده در رابطه خواهد ماند و پشیمون نمیشن یا هر چیز دیگری ؟
    راستی من هنوز خدمت نرفتم اما اگر هنوز قانون خرید خدمت وجود داشته نسبت به خریداری خدمتم اقدام میکنم و اگر هم این قانون وجود نداشته باشه کلا من 11-12 ماه به خدمت میرم، گفتم شاید این سوال براتون پیش بیاد (:
    مشکل بیشتر دخترخانم ها که در این انجمن مطرح کردند این بود که اگر پسری واقعا نسبت به دختری علاقمند باشه در همون سال موضوع رو با خانواده ها مطرح میکنند که بصورت رسمی یعنی خواستگاری وارد عمل شوند، حالا این موضع مرا نگران کرده است که دختر مدنظرم هم به همین شکل فکر کنه و با خودش بگه این آقا هم از اون حرف های الکی و پوچ میزنه و اگر واقعا دوستم داره همین الان وارد عمل میشه یا هر فکری که او را نسبت به ادامه رابطه منصرف کنه که باعث دلشکستگی طرفین میشه و من نمیخوام این اتفاق بیفته.

خوشحال میشم که نظرتون رو درباره صحبت هام بگید شاید جایی رو اشتباه گفته باشم
    خیلی خیلی طولانی شد، ممنون میشم مثل همیشه عالی جواب بدین، سپاس بینهایت
    ویرایش توسط MatinRz : 04-22-2020 در ساعت 11:30 PM

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43768
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

چرا کسی در گفتگوها مشارکت نمیکنه ؟

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,487 بار در 1,290 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام بر شما
    خب شما در دانشگاه عاشق دختری شدین که حس میکنید این احساس دو طرفس
    19 سالتونه و انتظار دارید که مثلا اگر همه چی اوکی بود تا مثلا 22 سالگی بدون اینکه این رابطه رو رسمی کنید صبر کنه تا شما به سن تثبیت عقاید و تثیت وضعیت مالی برسید
    راه درست و شناخت درست به اینصورت هست که یه چن مدتی که باهم گفتگو کردید که مثلا تو ملاک های اصلی باهم تفاهم دارید ( مذهب، ،انتظاراتی که دو نفر از همسر ایندشون دارن، از نظر اجتماعی و برون گرایی و درون گرایی چقدر شبیه هم هستن و ....) بعد باید خاستگاری صورت بگیره تا در قالب نامزادی ملاک های بعدی و جزیی تر مورد بررسی قرار بگیره مثل ( هم کفو بودن، اصالت خانوادگی، طرز برخورد خانواده ها و عقاید خانواده و..) و در نهایت میشه این انتظار رو ازش داشته باشید که تا زمان خرید خانه و پیدا کردن شغل منتظر بمونه
    اما اگر بخویم تصویری ازمدل بیان شما بدون خاستگاری و عواقبشو براتون توضیح بدم به این صورت هست که
    اگر چن مدتی بعد از شناخت متوجه شدین که تو بسیاری از عقاید شبیه هم هستین در این حالت حس تفاهم و علاقه ی زیادی بینتون ایجاد میشه والبته این چن روز هر کسی خودشو خیلی خوب نشون میده و احتمال شناخت واقعی خیلی کم هست در نتیجه برای اینکه بهتر همو بشناسید تصمیم میگیرید که مدت زمان بیشتری باهم باشید و درضمن انتظار دارید ایشونم صبر کنن. اگر مدت زمان شناخت طولانی بشه به خصوص از یکسال بیشتر بشه مسیر شناخت جاشو با احساس و حرف های صرفا احساسی پر میکنه و اگر فرضا افراد متوجه بشن که تو یکسری مسایل اصلی باهم تفاهم ندارن به خاطر وابستگی مجبورن چشم پوشی کنن . هر دووابسته در عین حال به خاطر طولانی شدن زمان ، احساس سردرگمی و اشفتگی فکری و هجوم افکار منفی باعث میشه که کم کم بحث های مختلف پیش بیاد و از هم سرد بشین و به خصوص برای هم تکراری بشید . که این احتمالات رو باید درنظر بگیرید.
    چرا که بیشتر شکست های عشقی و رابطه های بی سرانجام به خاطر طولانی شدن رابطه های بدون تعهد وغیر رسمی هست
    اما من یه پیشنهاد دارم وصرفا نظر شخصیم هست چون شما امادگی ازدواج و خاستگاری رو ندارید ، بهتر هست که فعلا موضوع عشقو علاقه رو مطرح نکنید و تا درگیری عاطفی احساسی پیش نیاد و پروسه شناحت به بیراهه نره
    به نظرم روابط رو درحد روابط دانشجویی در دانشگاه و محیط دانشگاه محدود بزاریدولی میتونید برای صمیمی تر شدن باهم پروژه های تحقیقاتی مشترک انجام بدین و در لابه لای حرفای علمی مثلا عقیدشو در مورد اهدافشو و سایر مسایلی که براتون مهمه به طور غیر مستقیم عنوان کنید . اینجوری هم خودتون رو بهش میشناسونید و هم ایشون رو میشناسید و درضمن از حرفای احساسی و عشقی که فقط فرد رو وابسته میکنه دور میشید
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43768
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    سلام بر شما
    خب شما در دانشگاه عاشق دختری شدین که حس میکنید این احساس دو طرفس
    19 سالتونه و انتظار دارید که مثلا اگر همه چی اوکی بود تا مثلا 22 سالگی بدون اینکه این رابطه رو رسمی کنید صبر کنه تا شما به سن تثبیت عقاید و تثیت وضعیت مالی برسید
    راه درست و شناخت درست به اینصورت هست که یه چن مدتی که باهم گفتگو کردید که مثلا تو ملاک های اصلی باهم تفاهم دارید ( مذهب، ،انتظاراتی که دو نفر از همسر ایندشون دارن، از نظر اجتماعی و برون گرایی و درون گرایی چقدر شبیه هم هستن و ....) بعد باید خاستگاری صورت بگیره تا در قالب نامزادی ملاک های بعدی و جزیی تر مورد بررسی قرار بگیره مثل ( هم کفو بودن، اصالت خانوادگی، طرز برخورد خانواده ها و عقاید خانواده و..) و در نهایت میشه این انتظار رو ازش داشته باشید که تا زمان خرید خانه و پیدا کردن شغل منتظر بمونه
    اما اگر بخویم تصویری ازمدل بیان شما بدون خاستگاری و عواقبشو براتون توضیح بدم به این صورت هست که
    اگر چن مدتی بعد از شناخت متوجه شدین که تو بسیاری از عقاید شبیه هم هستین در این حالت حس تفاهم و علاقه ی زیادی بینتون ایجاد میشه والبته این چن روز هر کسی خودشو خیلی خوب نشون میده و احتمال شناخت واقعی خیلی کم هست در نتیجه برای اینکه بهتر همو بشناسید تصمیم میگیرید که مدت زمان بیشتری باهم باشید و درضمن انتظار دارید ایشونم صبر کنن. اگر مدت زمان شناخت طولانی بشه به خصوص از یکسال بیشتر بشه مسیر شناخت جاشو با احساس و حرف های صرفا احساسی پر میکنه و اگر فرضا افراد متوجه بشن که تو یکسری مسایل اصلی باهم تفاهم ندارن به خاطر وابستگی مجبورن چشم پوشی کنن . هر دووابسته در عین حال به خاطر طولانی شدن زمان ، احساس سردرگمی و اشفتگی فکری و هجوم افکار منفی باعث میشه که کم کم بحث های مختلف پیش بیاد و از هم سرد بشین و به خصوص برای هم تکراری بشید . که این احتمالات رو باید درنظر بگیرید.
    چرا که بیشتر شکست های عشقی و رابطه های بی سرانجام به خاطر طولانی شدن رابطه های بدون تعهد وغیر رسمی هست
    اما من یه پیشنهاد دارم وصرفا نظر شخصیم هست چون شما امادگی ازدواج و خاستگاری رو ندارید ، بهتر هست که فعلا موضوع عشقو علاقه رو مطرح نکنید و تا درگیری عاطفی احساسی پیش نیاد و پروسه شناحت به بیراهه نره
    به نظرم روابط رو درحد روابط دانشجویی در دانشگاه و محیط دانشگاه محدود بزاریدولی میتونید برای صمیمی تر شدن باهم پروژه های تحقیقاتی مشترک انجام بدین و در لابه لای حرفای علمی مثلا عقیدشو در مورد اهدافشو و سایر مسایلی که براتون مهمه به طور غیر مستقیم عنوان کنید . اینجوری هم خودتون رو بهش میشناسونید و هم ایشون رو میشناسید و درضمن از حرفای احساسی و عشقی که فقط فرد رو وابسته میکنه دور میشید
    سلام
    همانطور که عرض کردم بنده هیچ مشکلی از نظر مالی ندارم و قادر به تهیه بهترین خونه و سایر ملزومات هستم و هیچ مشکلی از بابت مدیریت زندگی و مسائلش ندارم و اینکه شغل هم دارم.
    اما مسئله اصلی من این هست که خودتون اشاره کردین و فرمودین که برای شناخت بهتر و بیشتر باید مدت زمانی بیشتری را صرف یکدیگر کنیم (بیش از یکسال)، خب 100 درصد در طول این مدت وابسته و دلبسته همدیگه میشیم که عواقب خودش رو داره (دیگه من بهشون اشاره نمیکنم چون خودتون گفتین)، از اونجایی که هم من و هم طرف مقابل حداقل تا 23 سالگی یعنی 4 سال باید صبر کنیم و ممکن هست در طول این مدت اتفاق هایی مثل تجدید نظر یا خیانت یا پی بردن به عدم سوتفاهم ببریم و اینطوری بعد از چندسال باید از هم دل بکنیم و همدیگه رو فراموش کنیم که 100 درصد عواقب خیلی بدتری داره. خب من نمیخوام همچین اتفاق هایی بیفته (البته ممکن هست همچین اتفاق هایی نیفته و همه چیز خوب پیش بره ولی باید بدبینانه ترین حالت رو در نظر گرفت و خودمون رو براش آماده کنیم). از حرف های شما مشخص هست که با روابط طولانی مدت مخالف هستید و خودم هم این نظر رو دارم.
    در کل در این سن دختر و پسر باید 3-4 سال صبر کنند تا در زمان مناسبی ازدواج کنند (بنظرم ازدواج در سنین کمتر از 24 مناسب نیست و به پختگی لازم نرسیدن)، حالا سوال من این هست از اونجایی که هر جوانی چه دختر و چه پسر نیازمند محبت در یک رابطه کاملا سالم (بدور از حاشیه) از سوی جنس مخالف هست دقیقا باید چیکار کنند ؟ اگر بخوایم رفتارهای بالا رو انجام بدیم (همون روابط طولانی مدت) مشکلات خودش رو داره که اشاره شدن.
    یک پیشنهادی دادین که گفتین روابط دانشجویی را ادامه بدیم خب این روابط صرفا برای تقویت روابط عمومی و اعتماد بنفس موثر هست؛ اما هر جوانی نیاز به محبت از سوی چنس مخالف داره، واقعا نمیدونم چیکار کنم، ممنون میشم یک راه حل کاربردی ارائه بدین ؟ بنظرتون پیش مشاور برم مشکلم رفع میشه یا اونم صحبت شما رو میکنند ؟

از اینکه وقت گرانبهاتون رو در اختیارم میزارید کمال تشکر را دارم.

12. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,487 بار در 1,290 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    همانطور که عرض کردم بنده هیچ مشکلی از نظر مالی ندارم و قادر به تهیه بهترین خونه و سایر ملزومات هستم و هیچ مشکلی از بابت مدیریت زندگی و مسائلش ندارم و اینکه شغل هم دارم.
    اما مسئله اصلی من این هست که خودتون اشاره کردین و فرمودین که برای شناخت بهتر و بیشتر باید مدت زمانی بیشتری را صرف یکدیگر کنیم (بیش از یکسال)، خب 100 درصد در طول این مدت وابسته و دلبسته همدیگه میشیم که عواقب خودش رو داره (دیگه من بهشون اشاره نمیکنم چون خودتون گفتین)، از اونجایی که هم من و هم طرف مقابل حداقل تا 23 سالگی یعنی 4 سال باید صبر کنیم و ممکن هست در طول این مدت اتفاق هایی مثل تجدید نظر یا خیانت یا پی بردن به عدم سوتفاهم ببریم و اینطوری بعد از چندسال باید از هم دل بکنیم و همدیگه رو فراموش کنیم که 100 درصد عواقب خیلی بدتری داره. خب من نمیخوام همچین اتفاق هایی بیفته (البته ممکن هست همچین اتفاق هایی نیفته و همه چیز خوب پیش بره ولی باید بدبینانه ترین حالت رو در نظر گرفت و خودمون رو براش آماده کنیم). از حرف های شما مشخص هست که با روابط طولانی مدت مخالف هستید و خودم هم این نظر رو دارم.
    در کل در این سن دختر و پسر باید 3-4 سال صبر کنند تا در زمان مناسبی ازدواج کنند (بنظرم ازدواج در سنین کمتر از 24 مناسب نیست و به پختگی لازم نرسیدن)، حالا سوال من این هست از اونجایی که هر جوانی چه دختر و چه پسر نیازمند محبت در یک رابطه کاملا سالم (بدور از حاشیه) از سوی جنس مخالف هست دقیقا باید چیکار کنند ؟ اگر بخوایم رفتارهای بالا رو انجام بدیم (همون روابط طولانی مدت) مشکلات خودش رو داره که اشاره شدن.
    یک پیشنهادی دادین که گفتین روابط دانشجویی را ادامه بدیم خب این روابط صرفا برای تقویت روابط عمومی و اعتماد بنفس موثر هست؛ اما هر جوانی نیاز به محبت از سوی چنس مخالف داره، واقعا نمیدونم چیکار کنم، ممنون میشم یک راه حل کاربردی ارائه بدین ؟ بنظرتون پیش مشاور برم مشکلم رفع میشه یا اونم صحبت شما رو میکنند ؟

از اینکه وقت گرانبهاتون رو در اختیارم میزارید کمال تشکر را دارم.
    ببینید وفادار بودن پسرا قبل از ازدواج خیلی عادیه مهم وفاداری بعد از قبول تعهد و مسئولیت هست .
    اما در رابطه با دخترا این مسله فرق میکنه ، سن دخترا با تعداد خاستگاری که براش میاد خیلی رابطه مستقیمی داره یعنی هر چه سنش بیشتر میشه ممکنه فرصتای خوبی هم ازدست بده و هم زمان ممکنه چندتا خاستگار براش بیاد و مجبور به انتخاب بین گزینه های پیشنهادی بشه وهر دختری تنها وارد رابطه با کسی میشه که طرف مقابلش هدفش ازدواج باشه . پس ایشون به خاطر حرف شما مجبورن چشمشون رو روی خاستگارهاشون ببندن وردشون کنن . اونم حرفی که پشتش تعهد نیست حرفی که پشتش صرفا یک خودخواهی شخصیس نه حس عشق واقعی! چرا که کسی یه نفرو دوس داشته باشه باید هواسش به آینده و سرنوشت طرف مقابلشم باشه که بعدن ضربه نخوره . اینکه چهارسال به خاطر یک اینده نامشخص فرصت های خودشو بسوزه و حتی در بین جمعو دوستان به کسی شناخته بشه که بایک نفر هست و رابطه داره میتونه ضربه روحی احساسی بدی هم برای شما هم ایشون داشته باشه.

صحبت احساسی با جنس مخالف مثله شمشیر دو لبه شاید در یک برهه ی زمانی ممکنه برای شما خوشایند باشه ولی بعدش بحث هایی پیش میاد که طرف مقابل از شما میخوات که رابطه رو رسمی کنید و هر دختری این درخواستو از شما خواهد کرد. در نتیجه کل کل کردن و بحث ها ی مختلفی که بعدش پیش میاد به حدی پررنگ تر خودشو نشون میده که هر لحظه ممکنه رابطه سست به راحتی پاره بشه .

تنهاییتون رو به نظرم با رفتن به باشگاه و ورزش و کوهنوردی و ... پرکنید تا بعدن وقتی که حس کردید زمانش فرارسیده وبه اون ثبات شخصیت رسیدین به فکر پیشنهاد ازدواج باشید. دردانشگاه هم میتونید تو برنامه های مختلف گروهی مثله انجمن علمی ، کارهای تحقیقاتی شرکت کنید در عین حال کتاب های مختلف شخصیت شناسی و شناخت خانم ها رو فرابگیرید تا از انتظار خانم ها اگاه بشید تا به اولین نفری که بهش درخواست میدین سریع جواب مثبتو دریافت کنید و نیازی به اینهمه فاصله و دوری از محبوبتون نباشید . چرا باید دو عاشق به خاطر فاصله زمانی که بین روابطشون میفته به نتیجه ای نرسن ؟
    حتما بهتون پیشنهاد میکنم پیش مشاور برید تا در این زمینه بیشتر راهنمایی دریافت کنید
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد